ПОРІВНЯЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ ВПЛИВУ АТМОСФЕРНОГО СЕРЕДОВИЩА НА ЗМІНУ РАДІОЛОКАЦІЙНОЇ ДАЛЬНОСТІ ДО ОБ'ЄКТІВ, ЩО СПОСТЕРІГАЮТЬСЯ, НА ДВОХ ДІАПАЗОНАХ ХВИЛЬ СУДНОВОЮ РЛС

Автор(и)

  • В. Ю. Ревенко

Ключові слова:

атмосфера, атмосферні утворення, суднова радіолокаційна станція, інтенсивність опадів, дальність виявлення, морський об’єкт, діелектрична проникність, радіолокаційне спостереження

Анотація

Розглянуто радіофізичні характеристики атмосфери та атмосферних утворень, вплив умов поширення радіолокаційних сигналів на дальність та точність виміру дальності морських об'єктів, залежність величини помилки радіолокаційного виміру дальності суднової РЛС від протяжності атмосферних утворень.

Представлено стосовно індикаторів з яркістною відміткою суднових РЛС контраст радіолокаційного зображення морського об'єкта, що спостерігається на тлі відображень від атмосферних утворень, залежно від дальності до антени суднової РЛС. Проведено аналіз основного рівняння радіолокації одиночних об'єктів з урахуванням зміни їхньої відображеної потужності на певній відстані залежно від інтенсивності атмосферного процесу. Проаналізовано вплив атмосферних утворень на параметри луна-сигналу морського об'єкта. Залежно від параметрів суднової РЛС ехо-сигнал морського об'єкта, що знаходиться в осадах різної інтенсивності, що забезпечуватиме різне відхилення потужності сигналу об'єкта до потужності сигналу атмосферних утворень, при якому ще можливе визначення відстані до морського об'єкта без створення аварійної ситуації, тобто при якому ще можливе виконання завдання суднової РЛС.

Показано, що для визначення судновою РЛС максимальної дальності виявлення морського об'єкта на робочій довжині хвилі достатньо знати лише відношення ефективної площі розсіювання до параметрів атмосферного утворення, переважно інтенсивності атмосферних утворень. Використовуючи ці відносини для різних відражаючих властивостей об'єкта і відражаючих властивостей атмосферних утворень можна здійснити прогноз максимальної дальності до морського об'єкта за його інтенсивності, що підвищує безпеку судноводіння у складних умовах атмосферного середовища.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-12-06

Номер

Розділ

Судноводіння та енергетика суден